Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
КСУ втратив можливість тлумачення закону, отже тягар такого тлумачення та належного правозастосування повинні взяти на себе суди загальної юрисдикції, зокрема, новий Верховний Суд. Завданням же Конституційного Суду України має стати розгляд справ, пов'язаних із захистом фундаментальних прав. Про це під час зустрічі з суддями одеського регіону заявив Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.
Цікавим для присутніх суддів став погляд глави КСУ на питання люстрації і кваліфікаційного оцінювання суддів. Безперечно, доповідач не міг висловлювати власну позицію, оскільки ці питання знаходяться на розгляді Конституційного Суду України, однак деякі методологічні засади вирішення даних проблем суддя все-таки вказав.
Так, прозвучала важлива думка про суддівську винагороду суддів, які вже пройшли кваліфікаційне оцінювання, і суддів, які оцінювання ще не пройшли: згідно з Конституцією України суддівська винагорода не може розумітися як соціальна гарантія, адже вона є інститутом суддівського забезпечення, а отже питання винагороди судді повинно розглядатися в контексті єдиного статусу суддів, гарантованого Конституцією та чинним законодавством.
Йшлося і про можливість звільнення з посади судді КСУ у зв'язку з порушенням ним присяги.
«Про яку незалежність і неупередженість судді Конституційного Суду України може йти мова, коли у відношенні судді може бути ініційоване дисциплінарне провадження у разі, коли його висновки щодо конституційності законів суперечать певним політичним інтересам? Виняток такої підстави для дисциплінарної відповідальності є суттєвим кроком вперед, адже суддя Конституційного Суду повинен бути на сторожі дотримання Конституції України, а не окремих політичних інтересів », - заявив Глава КСУ.
Прокоментував Станіслав Шевчук і питання формування інформаційної політики в сучасних умовах: було відзначено, що зміна моделі інформаційної політики безпосередньо впливає на репутацію професії, а судовій владі слід переходити в інформаційний наступ, роз'яснювати суспільству, в чому полягає суть винесеного рішення, формувати позитивний образ судді як особи, що стоїть на захисті прав громадян.
Джерело: Я и Закон